President Obama wil dat de anti-homowet North Carolina die bescherming van LHBT-ers ernstig beperkt, wordt afgeschaft. Hij noemt de wet “verkeerd”.
Obama wil dat anti-homowet North Carolina wordt afgeschaft – Dat heeft hij vrijdag gezegd tijdens een persconferentie in Londen. De Amerikaanse president brengt een driedaags bezoek aan het Verenigd Koninkrijk.
“Ik snap dat mensen een andere mening hebben op bepaalde gebieden, en dat respecteer ik. Maar gelijke rechten gelden voor ieder mens, ongeacht welke seksuele oriëntatie zij hebben. Niemand mag om die reden anders behandeld worden. En deze lokale wetten zijn niet in overeenstemming met de consensus op dit gebied in ons land”, aldus Obama.
De omstreden ‘HB2-wet’ ontneemt LHBT-ers het recht om juridische stappen te ondernemen als zij op de werkvloer worden gepest. Daarnaast verplicht de nieuwe wet transgenders gebruik te maken van het openbare toilet voor het geslacht dat in hun paspoort staat.
Bron: thegailygrind.com