De zestigste editie van het Eurovisie Songfestival is gewonnen door Zweden. De finale werd zaterdagavond in Wenen gehouden.
Zanger Måns Zelmerlöw won met zijn nummer ‘Heroes’. Hij kreeg 365 punten van de jury. Rusland werd tweede met 303 punten en Italië werd met 292 punten derde.
Ook onze zuiderburen deden het niet slecht in deze finale, de Belgen werden vierde. Tijdens de finale werd al snel duidelijk dat Zweden zou gaan winnen. Terwijl er nog enkele optredens moesten plaatsvinden liepen de Zweden al zo ver voor met hun punten dat de presentatrices de winnaar al bekend maakten.
Edsilia Rombley mocht voor Nederland de punten uitreiken. Zij deed dit in de omstreden en afgekeurde jurk van Trijntje Oosterhuis.
Homofoob
Zanger Måns Zelmerlöw kwam deze week nog negatief in het nieuws doordat hij een jaar geleden enkele homofobe uitspraken gedaan zou hebben in een Zweeds kookprogramma. Zo zou hij gezegd hebben dat homostellen geen kinderen zouden moeten krijgen en dat het niet natuurlijk is voor twee mannen om met elkaar naar bed te gaan.
De zanger kwam meteen daarna met een verklaring. “Ik wil mijn excuses aanbieden aan iedereen die aanstoot heeft genomen. Ik geloof dat de meerderheid weet dat ik alle vormen van liefde respecteer”.
Discussie over post