Als het homo’s bloed doneren in Amerika dan zouden daar jaarlijks ruim 1,8 miljoen mensenlevens mee worden gered.
bloed doneren – Dit alles blijkt uit een onderzoek gedaan door het Williams Institute in Californie. De onderzoekers rekende uit dat er ruim 360.000 mannen bloed zouden doneren als het verbod van bloeddonaties zou worden opgeheven. Jaarlijks kan er dan ongeveer 300.000 liter worden opgehaald.
In 1983 riep het FDA het verbod op bloed doneren door homoseksuelen mannen in het leven. Dit toen de opkomende aidsepidemie moest worden gestopt. Zij verboden toen de donaties van alle mannen die sinds 1977 seks hadden gehad met een andere man.
Ook in Nederland is een soortgelijke wet van kracht. Bloedverstrekker Sanquin geeft aan dat het niets te maken heeft met geaardheid. Maar dat mannen die met mannen seks hebben gehad niet mogen afstaan omdat de kans op HIV bij deze groep honderd keer groter is dan bij mannen die het met vrouwen doen.
Update uit 2019 door NU.nl: De regels voor homo- en biseksuele mannen om bloed te mogen doneren aan de bloedbank, zijn versoepeld. Voorheen mochten mannen pas bloed afstaan als ze minstens één jaar geen seksueel contact met andere mannen hadden gehad. Sinds deze maand zijn ze na vier maanden al welkom, meldt bloedbank Sanquin.
Discussie over post